Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

„Złote dziewczyny ze Społem”

02 lutego, 2021

Sezon halowy rozkręcił się już na dobre, a nasi łucznicy razem z nim. Po pierwszych imprezach, na których społemowcy meldowali się na podium, przyszła pora na tę najważniejszą. XXXIX Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Wilkowicach będą dla naszych łuczników długo niezapomniane.

A to za sprawą trójki dziewczyn, które prawdopodobnie po raz pierwszy w historii klubu wywalczyły drużynowy tytuł mistrzowski w tej rangi zawodach. A przy tym w jakim stylu… Ale o tym za chwilę…

Po kwalifikacjach męska drużyna w składzie Michał Basiuras, Kamil Siczek i Marek Szafran zajmowała III miejsce. Z kolei panie Wiktoria Lipska, Dominika Nowak i Magdalena Śmiałkowska uplasowały się na ostatniej, dziewiątej pozycji. W strzelaniach eliminacyjnych doszło niemal do cudu.

Pierwszy medal dla Społem zdobyli właśnie panowie. Utrzymali miejsce po kwalifikacjach i zakończyli rywalizację z brązowym krążkiem. Chwilę potem miało się okazać, że kolejny, ale innego koloru, zdobędą społemowskie dziewczyny. Najpierw w 1/8 pokonały zespół z Dąbrowy Tarnowskiej, a chwilę później stanęły do walki z zawodniczkami żywieckiego Łucznika, notabene faworytkami zawodów, które zajmowały pierwsze miejsce po kwalifikacjach. Fascynujący pojedynek, zakończony barażem, przyniósł zwycięstwo łodziankom.

Medal już był, pozostała kwestia koloru. Nasze panie przystąpiły do walki w półfinale z drużyną warszawskiego Marymontu, którą zdecydowanie wygrały. Rywalkami w finale były zawodniczki Mazowsza Teresin. W niedzielny poranek Dominika, Magda i Wiktoria postawiły kropkę nad „i”. Po wyrównanym pojedynku, zakończonym barażem, dziewczyny sięgnęły po (prawdopodobnie) pierwsze w historii klubu drużynowe złoto HMPS.

W międzyczasie trzeci medal wywalczył mikst w składzie M. Szafran i M. Śmiałkowska. Nasi zawodnicy pewnie zwyciężali w kolejnych pojedynkach i zdobyli ostatecznie srebro. Natomiast pięknym zwieńczeniem zawodów było indywidualne złoto Magdy, po które sięgnęła po raz drugi w karierze.

Społemowcy przywieźli ze sobą cztery medale, w tym dwa złote. Do tego ta fascynująca rywalizacja od ostatniego miejsca po kwalifikacjach do finału, zakończonego zwycięstwem przez kobiecy zespół. Koniec stycznia był cudowny!