Klub Sportowy „Społem” logo

Aktualności

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży- sukcesy sekcji kolarskiej

03 sierpnia, 2022

Pora na podsumowanie XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w Pruszkowie:

Pierwszego dnia odbył się wyścig drużynowy na dochodzenie. Dziewczyny w składzie Anna Samecka, Matylda Głowacka, Katarzyna Bułeczka oraz Marysia Klamut w eliminacjach uzyskały czas 03:41,280, co dało im pewny awans do finału A. W finale zdecydowanie pokonują drużynę z Darłowa, poprawiając czas z eliminacji 03:39,410.

Następny dzień rozpoczęliśmy od wyścigu SCRATCH, pierwszej konkurencji zaliczanej do OMNIUM, w którym Marysia melduje się na mecie na 4, natomiast Ania na 11 pozycji. Następnie odbyły się eliminacje do sprintu indywidualnego, gdzie Matylda z czasem 12,550 na 200 m zajmuje 2 miejsce. Przed przerwą obiadową rozegrano jeszcze wyścig tempowy, w którym Marysia z dorobkiem dwóch punktów zajmuje 3 miejsce. Ania zdobywa jeden punkt, kończy tą konkurencję na miejscu 7. W klasyfikacji po dwóch wyścigach Marysia plasowała się na 2, a Ania na 9 miejscu. O 16.30 od 1/2 finału sprintu rozpoczęła się sesja po południowa. Wygrywając dwa biegi sprinterskie, Matylda spotyka się w finale z zawodniczką z Grudziądza. Kolejne emocje to wyścig eliminacyjny, w którym Marysia zajęła 3 a Ania 7 miejsce. W pierwszym biegu walki o tytuł mistrzyni kraju, Matylda ulega koleżance z Grudziądza.

Ostatnia konkurencja zaliczana do OMNIUM to wyścig punktowany. Po zaciętej walce, Marysia zostaje 2- vice mistrzynią Polski 🥉 Ania kończy wielobój z dorobkiem 81 punktów na dobrym 8 miejscu.

Ten dzień zakończył się drugim biegiem finału sprintu. Matylda zostaje vice mistrzynią Polski w tej konkurencji.

Trzeci dzień zawodów kończymy tytułem najlepszej zawodniczki w Polsce OOM Marysi na 2000 m indywidualnie 🥇🇵🇱👏 W keirinie Matylda zajęła 4 lokatę. Na zakończenie, para Klamut&Samecka w konkurencji madison otarła się o medal zajmując 4 miejsce.

Trenerem zawodniczek jest Jacek Grudzień