Klub Sportowy „Społem” logo

Aktualności

Worek z medalami na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

13 lipca, 2021

Zakończyliśmy Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w wyśmienitych humorach. Każdy dzień zmagań naszych kolarzy przyniósł nam kilka medali, w tym tytuły mistrzowskie. W KEIRIN Mistrzynią Polski w kategorii Juniorek została Natalia Wężyk. Julii Marciniak zabrakło niewiele do medalu i zajęła czwartą pozycję. Paulina Petri w tej samej konkurencji lecz w kategorii U-23 wywalczyła srebrny medal. Panie potwierdziły swoją wysoką formę również w sprintach zajmując odpowiednie drugie, piątek i trzecie miejsce.

W juniorach Julian Kot, Jakub Lewandowski, Maksymilian Radosz oraz Antoni Kida wywalczyli srebrny medal w wyścigu drużynowym, tracąc do złota zaledwie 0,6 sekundy. Należą się im wielkie słowa uznania, zwłaszcza że poprawili swój czas w stosunku do pierwszego biegu aż o 7 sekund. W konkurencji OMNIUM II v-ce mistrzem Polski został Jakub Lewandowski, miejsce 7 zajął Maksymilian Radosz, a Antoni Kida 8. W MADISON para Julian – Kuba zostali wicemistrzami Polski a Antoni – Maks uplasowali się na ósmej pozycji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy na Mistrzostwach Polski, a trenerowi dobrego przygotowania podopiecznych.