Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Święto sportu w Helenowie

26 czerwca, 2018

17 czerwca 2018 r. na terenie Klubu sportowego Społem oraz w pobliskim Parku Helenów odbyła się impreza pt. Sportowy Helenów dofinansowana z programu Miasta Łodzi „Lubię Sport – ogólnodostępne zajęcia i imprezy sportowo-rekreacyjne dla najmłodszych łodzian.

Oficjalne otwarcie nastąpiło o godzinie 16:00. Razem z Dyr. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana Joanną Podolską Płocką zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej, sportowej zabawy. Młodzi uczestnicy imprezy zostali obdarowani pamiątkowymi, okolicznościowymi medalami.

 

Młodzież w wieku 3-14 lat ścigała się po specjalnie do tego wyznaczonym obszarze naszego welodromu. Emocji oraz sportowej walki nie brakowało. Zwycięzcy odbierali gratulacje od organizatorów imprezy a na pamiątkę otrzymali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe dumnie pozując na podium. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali profesjonalni sędziowie.

 

Gdy młodzi kolarze zakończyli zmagania na torze, zgromadzeni widzowie podziwiali pokaz treningu kolarskiego, który został przeprowadzony przez trenerów naszej sekcji kolarskiej, wielokrotnych Mistrzów Polski w kolarstwie torowym Pawła Laskowskiego i Marcina Rosłańca.

 

Kolejnym punktem programu był pokazowy mecz drużyn Ultimate Freesbe, które zaprezentowały swoje umiejętności na śródtorzu welodromu przybliżając wszystkim widzom tą na razie jeszcze mało znaną dyscyplinę sportu. Osoby mniej zainteresowane śledzeniem walki dwóch drużyn o plastikowy krążek  pozostała sala rolkowni, która zmieniła się na czas Sportowego Helenowa w centrum wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz walki z uzależnieniami. Wszystkim chętnym merytoryczną wiedzą w tych dziedzinach służył Marcin Rosłaniec. Uczestnicy imprezy mieli możliwość spotkania także innej niekwestionowanej gwiazdy sportu Agnieszki Nagay – czterokrotnej Olimpijki w strzelectwie sportowym, która również chętnie dzieliła się swoją wiedzą w temacie zdrowego odżywiania.

Na rolkowni umiejscowiony  został także kącik z ciastami. Każdy znalazł coś słodkiego dla siebie. Na terenie klubu można było się ochłodzić lodami i spróbować swych sił na mobilnym boisku do tenisa ziemnego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

Klub Sportowy „Społem” udostępnił dla wszystkich chętnych strzelnicę pneumatyczną (od 11 lat) oraz otwarte tory łucznicze zlokalizowane w Parku Helenów. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Niezmiernie nas cieszy, że tak dużo osób zmierzyło się z tarczami łuczniczą i strzelecką.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana również zorganizowało bogatą ofertę zajęć sportowych w helenowie. Pleciono wianki. Na scenie występowały zespoły. Serwowano zimną lemoniadę. Rozegrano turniej piłkarski.

Zaprezentowano zajęcia zumby, zorganizowano Wielką Lekcję WF-u. Można było zrobić sobie zdjęcie z siłaczem, powspinać  się na ściance wspinaczkowej, podciągać się na linach , nauczyć się chodzić na szczudłach oraz obejrzeć bardzo ciekawe wystawę na temat sportowych tradycji Parku Helenów przygotowanej dzięki Muzeum Sportu Miasta Łodzi. To tylko część sportowych atrakcji w jakich  można było uczestniczyć.

Specjalne podziękowania kierujemy do:

 • Urzędu Miasta Łodzi – za dofinansowanie imprezy w ramach programu Lubię Sport – ogólnodostępne zajęcia i imprezy sportowo-rekreacyjne dla najmłodszych łodzian.
 • Muzeum Miasta Łodzi za przygotowanie interesującej wystawy o sportowych tradycjach Parku Helenów
 • Centrum Dialogu im. Marka Edelmana Pani Dyrektor Joannie Podolskiej Płockiej i współpracownikom
 • Sędziom kolarskim za profesjonalne przeprowadzenie zawodów kolarskich dla najmłodszych
 • Firmie SOS Medica za profesjonalne (jak zawsze) zabezpieczenie medyczne imprezy
 • Firmie Crater za piękne puchary
 • Michałowi Szymańczykowi za zorganizowanie i obsługę turnieju piłkarskiego
 • Firmie Toi Toi Polska
 • Gracjanowi Kielarowi za profesjonalną obsługę konferansjerską
 • Firmie Outdoor Events za namioty
 • Agnieszce Padyk i firmie Pagard za pomoc w ubezpieczeniu imprezy
 • Maciejowi Woźniakowi za przeprowadzenie Wielkiej Lekcji WFu
 • Naszym pracownikom i wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy
 • Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Sportowego Helenowa