Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Strzelanie z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

12 listopada, 2019

11 listopada 2019 r., przy finansowym wsparciu miasta Łodzi, świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowaliśmy na sportowo zapraszając wszystkich chętnych do udziału w zawodach strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Zawody naturalnie wpisały się w szereg aktywności z okazji tego święta, w których można było uczestniczyć w naszym mieście. Celem zawodów było uczczenie Święta Niepodległości, wyłonienie najlepszych strzelców oraz rozpropagowanie sportu strzeleckiego wśród mieszkańców Łodzi.

Zawody odbyły się na tzw. odkrytej strzelnicy 50 m Klubu Sportowego „Społem” w konkurencji karabinu sportowego (10 strzałów do tarczy sportowej  50/20). Każdy zawodnik miał 10 minut na oddanie serii. W zawodach wzięli udział wszyscy chętni sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich w wieku od 12 lat. Wyniki poszczególnych zawodników stanowiły sumę wartości przestrzelin w polu punktowym tarczy. Przy równej ilości punktów kolejność była ustalana według przepisów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Pewnym novum tegorocznej edycji było sklasyfikowanie wszystkich zawodników i zawodniczek w jednej kategorii Open i przyznanie nagród, dyplomów i pucharów za trzy najlepsze wyniki w klasyfikacji.

W zawodach wzięło udział 52 mężczyzn i 20 kobiet. Łącznie w zawodach wzięło udział 72 uczestników.

W przerwie od sportowych emocji można się było posilić gorącą grochówką.

W zawodach obowiązywały aktualne przepisy bezpieczeństwa, przepisy strzeleckie oraz regulamin zawodów.

Załączamy listy startowe oraz fotorelację z przebiegu wydarzenia. Jesteśmy wdzięczni za dofinansowanie kolejnej edycji niepodległościowego strzelania i mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy w przyszłości.

 

WYNIKI