Klub Sportowy „Społem” logo

Aktualności

Siatkarze „Społem” Torpeda wygrywają kolejny mecz i utrzymują status lidera!

28 lutego, 2023

🚀 Kolejna wygrana umacnia nas na fotelu lidera grupy🚀

W ostatnią sobotę 25 lutego rozegraliśmy mecz z drużyną VAMOS Volleyball Team. Z przeciwnikami znamy się dobrze już od dawna. Spotykaliśmy się zarówno na parkietach Łódzka Amatorska Liga Siatkówki, jak i na własnym boisku w celach sparingowych. Doskonale więc wiedzieliśmy na co stać naszych rywali.

W pierwszy set wchodzimy z bardzo dużym spokojem i koncentracją. Rozpoczyna się on bardzo wyrównaną grą obu zespołów, a na tablicy wynik balansuje cały czas w okolicach remisu. Najwyższą przewagę odnotowujemy przy stanie 16:11, ale to się wkrótce zmienia i znów wracamy do bardzo wyrównanej gry, która toczy się punkt za punkt. Żadna ze stron nie odpuszcza i zaczyna się walka na przewagi, którą niestety z powodu swoich błędów przegrywamy 27:29.

Drugi set rozpoczynamy z jeszcze większą koncentracją starając się już od samego początku zbudować bezpieczną przewagę. Stabilne przyjęcie, dobra dystrybucja piłek oraz skuteczna gra naszych zawodników na sieci sprawia, że wygrywamy tę partę 25:19 💪

Naładowani pozytywną energią, trzecią partię rozpoczynamy bardzo dobrze, utrzymując od samego początku niewielką przewagę. Czujemy się pewnie w przyjęciu i na sieci, kiedy niespodziewanie tę pewność siebie nieco zachwiewa kontuzja naszego przyjmującego Adriana, który musi opuścić boisko. Zastępuje go Rafał, a my potrzebujemy chwili, żeby oczyścić głowy i odzyskać przewagę, co niestety przychodzi z trudem. Końcówka seta to znów wyrównana gra obu ekip, ale to tym razem my zachowujemy zimną krew i wygrywamy seta 26:24 💪

Początek ostatniej partii również zapowiadał się na wyrównaną grę i taka utrzymywała się do stanu 14:13, kiedy to bardzo dobra gra naszego środkowego Adama i jego 3 punktowe bloki pod rząd sprawiają, że przeciwnik traci pewność siebie, co skutecznie wykorzystujemy i dowozimy bezpiecznie przewagę do końca wygrywając seta 25:19, a cały mecz 3:1 💪

Do puli punktów dodajemy kolejne 3, co daje nam już pewne 1 miejsce, mimo że przed nami jeszcze dwa mecze rundy zasadniczej.

Podsumowując:

Zagraliśmy całkiem dobry mecz. W porównaniu do poprzedniego zdecydowanie lepiej wyglądała obrona, co pozwalało wyprowadzać skuteczne kontry. Stabilne przyjęcie ułatwiało naszemu rozgrywającemu dobrą dystrybucję piłek. Dobrze wyglądała również gra na sieci, zarówno w bloku jak i w ataku. Zdecydowanie lepiej mogliśmy się przyłożyć do zagrywek, tych zepsuliśmy trochę za dużo.

MVP zostaje wybrany nasz atakujący Czarek Markus, który zanotował najwyższą skuteczność w ataku, co zdecydowanie ułatwił mu nasz rozgrywający Mateusz Olszewski, który tego dnia był w bardzo dobrej dyspozycji. Pozostali nasi zawodnicy również zagrali bardzo stabilnie.

Bardzo smuci nas kolejna kontuzja w drużynie. Tym razem niestety nieco poważniejsza. Adrian Bonawenturczak już nie zagra w tym sezonie. Adi trzymamy za Ciebie kciuki i czekamy na Twój powrót na boisko!

Zapraszamy wszystkich na strony naszych sponsorów:

Klubu Sportowego „Społem”

oraz Central Społem:

http://www.central-lodz.pl/

oraz zachęcamy do kibicowania naszym koleżankom z sekcji siatkarskiej i obserwowania ich fanpage’u:

https://www.facebook.com/ksspolem.siatkowkazenska

Zdjęcia: Asia Grabowicz