Aktualności

Siatkarze KS Społem „Torpeda” po raz czwarty triumfują w rozgrywkach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki!

23 października, 2022

🚀🚀🚀Kolejna wygrana w rozgrywkach ŁALS🚀🚀🚀

W ostatnią sobotę 22.10.2022 rozegraliśmy czwartą kolejkę w Łódzka Amatorska Liga Siatkówki. Naszym przeciwnikiem była drużyna Alufinish Polska, dobrze znana nam z poprzedniego sezonu.

Początek pierwszego seta to wyrówna gra obu drużyn, z niewielką jednak przewagą po naszej stronie. Od wyniku 10:7 to my zaczynamy dyktować warunki. Wysoka koncentracja naszych zawodników przekłada się na bardzo dobre przyjęcie. Pozwala to naszemu rozgrywającemu na spokojne i pewne prowadzenie gry. Szybko odskakujemy punktowo od przeciwnika uzyskując wysokie prowadzanie (najwyższe 19:10), które utrzymujemy do końca tej partii wygrywając ją 25:19.

Drugi set nie wygląda już tak dobrze. Alufinih zdecydowanie rozpoczyna go lepiej, powoli i systematycznie budując przewagę, która w pewnym momencie wynosi 6 oczek. Jednak nie poddajemy się tak łatwo i nie pozwalamy na dłuższe przestoje. Od stanu 15:18, kiedy to na zagrywkę wchodzi nasz rozgrywający Mateusz Olszewski sytuacja zaczyna odwracać się na naszą korzyść i wychodzimy na prowadzenie 20:18. Rywal próbuje jeszcze odzyskać punkty doprowadzając do remisu 20:20, ale końcówka tego seta należy zdecydowanie do nas i wygrywamy go 25:21.

Trzecia partia to zacięta i wyrównana od samego początku walka obu drużyn. Choć w pewnym momencie wychodzimy na prowadzenie 22:19, to przeciwnik nie odpuszcza ani na chwilę i doprowadza do remisu 23:23. Od teraz walka staje się jeszcze bardziej zacięta. Niestety błędy w końcówce kosztują nas przegraną 28:30 😔

Ostatni set obie drużyny rozpoczynają z dużą determinacją. Do jego połowy trudno określić, kto w tym starciu dominuje. Od stanu 14:14 dominacja przechyla się stopniowo na naszą stronę. Duży spokój i koncentracja sprawiają, że stopniowo zaczynamy uzyskiwać przewagę i utrzymujemy ją do końca wygrywając tę partię 25:20 i cały mecz 3:1 💪

Podsumowując:

Zagraliśmy dobry mecz, odnotowując na koncie niewiele błędów własnych. Bardzo dobrze wyglądała zagrywka, szczególnie w pierwszych dwóch setach oraz przyjęcie. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi dwaj przyjmujący Konrad Matera i Rafał Miłek oraz libero Michał Biały Białczyk. Odnotowali niewiele błędów w tym elemencie i pozostawali na boisku przez cały czas trwania spotkania. Dobre przyjęcie spowodowało, że nasz rozgrywający Mateusz Olszewski postawił na grę środkiem, co skutecznie wykorzystał nasz środkowy Adam Malej 🥇, który zdobył najwięcej punktów w ataku, nie popełniając przy tym żadnego błędu i został wybrany MVP tego spotkania.

Po tej kolejce nadal utrzymujemy pozycję lidera w tabeli.

Zapraszamy naszych kibiców na kolejny mecz, który rozegramy również w sobotę, 29.10.2022 o godz. 11:05 ze znaną nam doskonale drużyną VAMOS Volleyball Team, beniaminkiem naszej ligi oraz na strony naszych sponsorów: