Relacja

Finałowy Turniej Małej Ligi Rugby Tag

Rozpoczęcie
2023-11-28
Zakończenie
2023-11-28

W dniu 28 listopada 2023 roku odbył się drugi, a zarazem finałowy turniej Małej Ligi Rugby Tag.

W turnieju udział wzięło 11 drużyn z sześciu szkół podzielonych na dwie kategorie wiekowe: klasy 7/6 i klasy 5/6. Turniej zorganizowany został przez żeńską drużynę Venol Atomówki Łódź w hali Klubu Sportowego Społem. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Narodowego Instytutu Wolności oraz Centrum Opus, każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkową koszulkę.

W klasach 7/8 najlepsza okazała się drużyna ze SP nr 51 – prowadzonej przez Szymona Walczaka, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Salezjańskiej (opiekun Marek Cygan), a kolejne miejsca SP nr 35 (opiekunka - Joanna Sadok) i SP nr 45 (opiekun Jerzy Kowalczyk).

W klasach 5/6 najlepsza okazała się SP nr 54 prowadzona przez Karolinę Płomińską, drugie miejsce SP nr 51, trzecie drugi skład SP nr 51, a kolejne miejsca zajęły: drugi skład SP 54, SP nr 35, SP nr 141 (opiekunka Ewa Sosler) i SP nr 45.

W każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik lub zawodniczka.
- Dziękujemy nauczycielom za przybycie! – mówi Zbigniew Grądys, trener Venolek – oraz uczestnikom za świetne zawody. Ligę organizujemy od 2009 roku i miło patrzeć jak sędziują zawodniczki naszego klubu, które jeszcze nie tak dawno same grały w Tagi, a teraz są zawodniczkami reprezentacji Polski. Duże podziękowania dla KS "Społem", który kolejny rok pomaga nam z halą i pozwala organizować turniej, w którym udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek. Planujemy kolejne zawody już po feriach, ale zastanawiamy się czy nie będą to rozgrywki dla samych dziewczynek, bo nie ukrywam że na takich zawodach szukamy talentów do naszych drużyn.

- Fajnie jest być po drugiej stronie – mówi Angelika Kołodziejczyk, organizatorka i zawodniczka – sama zaczynałam od Rugby Tag i uważam że to dobry pomysł, aby zachęcić do rugby. Miło patrzeć na młode dziewczyny, które zaczynają przygodę z rugby. Fajnie było by je zobaczyć na treningach w klubie, bo między innymi taki jest cel zwodów, że jak się spodoba to można przyjść do Atomówek i spróbować już prawdziwego rugby.

Zdjęcia