Relacja

Finałowy Turniej Ligi Rugby Tag

Rozpoczęcie
2023-12-19
Zakończenie
2023-12-19

Finałowy Turniej Ligi Rugby Tag odbył się 19 grudnia 2023 roku w Hali KS Społem. Organizatorem turnieju były zawodniczki Venol Atomówek Łódź wraz klubem BBRC Łódź, a wsparty środkami Urzędu Miasta Łodzi.

W Lidze udział wzięło 5 drużyn, a najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Budowlano Technicznych prowadzona przez Dariusza Lewandowskiego, drugie miejsce ekipa Zespołu Szkół Rzemiosła prowadzona przez Grzegorza Czarneckiego, trzecie reprezentacja Zespołu Szkół Techniczno Informatycznych pod opieką Urszuli i Bartka Szczepańskich, a tuż za podium skład Zespołu Szkół Gastronomicznych  pod wodzą Beaty Kicińskiej-Kokotek, natomiast piąte miejsce zajął zespół XXX Liceum Ogólnokształcące, którego opiekunem był Michał Lewandowski.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal, a trzy najlepsze drużyny pamiątkowe puchary.
Po turnieju zawodniczki Venol Atomówek Łódź przeprowadziły trening dla chętnych zawodniczek, żeby pokazać im to „prawdziwe” rugby.

- To ostatni turniej organizowany przez nas w tym roku – mówi Zbigniew Grądys – w tym roku zorganizowaliśmy w sumie aż sześć turniejów rugby tag, które miały promować naszą drużynę i rugby jako ciekawą dyscyplinę. W lidze dla szkół podstawowych wzięłoudział w sumie 11 drużyn z 7 szkół podstawowych, a w Lidze Rugby Tag 5 drużyn no i zorganizowaliśmy OPEN RUGBY TAG dla dorosłych z 6 drużynami. Wszystkie te turnieje nie mogły by się odbyć bez wsparcia Urzędu Miasta Łodzi i KS Społem który nas gości w swojej hali.

- Super zobaczyć jak kolejne dziewczyny grają a w rugby – mówi Wiktoria Pietrzak, kapitan drużyny seniorskiej i sędzia na turnieju – mam nadzieję że kilka z nich zagości na treningach lekcji młodzieżowych, a za klika lat wesprze nasza drużynę.

Zdjęcia