Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Medalowe zdobycze na Orlen Mistrzostwach Elity w kolarstwie torowym

23 listopada, 2020

Nie zdążyliśmy ochłonąć po Mistrzostwach Polski LZS, a już po kilku dniach przyszło na startować w ORLEN Mistrzostwach Polski Elity w kolarstwie torowym. Pierwszy dzień startów przyniósł tytuł II Wicemistrzyń Polski dla sprintu drużynowego kobiet w składzie Paulina, Natalia i Julka. W sprincie drużynowym mężczyzn 5 miejsce zajęli Adam, Julek i Kuba.

Następnym sukcesem może pochwalić się Paulina Petri, która zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w KEIRN. Ciężka praca Pauliny i trenera Jacka oraz poszukiwania odpowiedniego przełożenia przyniosły efekty. Z elitą startowali również nasi juniorzy, gdzie Julek w Scratch zajął 8 miejsce, a para Julek i Kuba w Madison miejsce 5.

Nasi zawodnicy, na zakończenie torowych Mistrzostw Polski, popisali się jeszcze kilkoma osiągnięciami. Paulina w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego zdobyła tytuł Wicemistrza Polski w kategorii młodzieżowca. Natalia Wężyk na tym samym dystansie była 6. Adam Janeczek na dystansie 1000 m ze startu zatrzymanego utrzymał formę z ME i wykręcił podobny czas zajmując 6 miejsce.