Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Marta Stępniak rozpoczyna nowy etap kariery zawodowej

27 lutego, 2019

Niniejszym informujemy, że Marta Stępniak – Dyrektor naszego Klubu od 1 marca br. rozpoczyna nowy etap kariery zawodowej. Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie Pani Dyrektor skierowane do całej braci Społemowej.

Oddajmy głos Panu Michałowi Jarosławskiemu, który dotychczas zastępował Panią Martę na stanowisku Dyrektora, a od 1 marca stanie się jej formalnym następcą na tym stanowisku.

[MJ]: Pani Dyrektor włożyła wiele pracy, wysiłku i zaangażowania by nasz Klub cały czas się rozwijał i utrzymał się w czołówce klubów sportowych w naszym mieście. Nierzadko było to okupione masą nerwów i stresu. W każdym działaniu Pani Dyrektor starała się przede wszystkim kierować dobrem naszego Klubu. Miałem tą ogromną przyjemność i szczęście być „prawą ręką”, najbliższym współpracownikiem Pani Marty. Razem udało nam się stworzyć wiele projektów, planów, zorganizować wiele imprez na obiektach klubowych, zrealizować niezbędne plany remontowe.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak ciężką robotę wykonuje pion administracyjny Klubu.

Na pewno nie było łatwo walczyć o środki pieniężne dla Klubu, przebijać się przez machinę urzędniczą, prezentować nasze potrzeby na forum publicznym. Razem zawsze dawaliśmy radę i znajdowaliśmy najlepsze rozwiązanie, choćby największego problemu. Bez pasji Pani Dyrektor i jej ogromnej chęci zapewnienia naszym zawodnikom i trenerom jak najlepszych warunków, znajdowalibyśmy się w zupełnie innym miejscu. To dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor i jej tytanicznej pracy po godzinach udało się załatwić wsparcie finansowe dla Klubu w ramach TISE (przyp.red. Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych) na bieżące funkcjonowanie, co znacznie poprawiło kondycję naszego stowarzyszenia.

Nigdy nie zapomnę też ogromu pracy jaki razem wykonaliśmy przy reaktywacji w 2017 r.  kolarskiego wyścigu Warszawa-Łódź. To przedsięwzięcie od początku nie miało prawa się udać. Mimo tego daliśmy radę i na Społem byliśmy świadkami czegoś pięknego, z profesjonalnymi kolarzami w centrum uwagi. Takich rzeczy można by wymieniać jeszcze wiele: organizacja wyścigów dla dzieciaków i najmłodszych: Wrześniowe Ściganie, Wielka Nagroda Łodzi, Puchar Polski Juniorów Młodszych w  kolarstwie torowym, doprowadzenie do skutku remontu dachu Nowej Hali, doprowadzenie do skutku podłączenia sali łuczniczej do sieci grzewczej,  lobbowanie w Mieście za koniecznością pilnej wymiany nawierzchni naszej hali sportowej, co zaowocowało nowiutkim Taraflexem, z którego wszyscy w Społem jesteśmy dumni. Trzeba pamiętać, że wymieniam tylko te najważniejsze rzeczy, które zadziały się przez okres mojej pracy w klubie (od lutego 2015).

Czułem się ogromnie wyróżniony, gdy Pani Dyrektor rekomendowała Zarządowi Klubu moją skromną osobę na stanowisko p.o. Dyrektora Klubu na czas jej nieobecności z powodu ciąży. Tak się śmiesznie złożyło, że dane mi było przerobić ten etap dwukrotnie w niedługim odstępie czasu. Nawet wtedy mogłem zawsze liczyć na radę, chwilę telefonicznej rozmowy na tematy klubowe. Bardzo sobie to ceniłem i cenię. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy by „utrzymać fort” do powrotu Pani Dyrektor mając nadzieję, że dalej będzie już tylko łatwiej. Zostało tyle nieprzegadanych tematów. Tyle planów do omówienia, do przekazania. Życie pisze jednak przeróżne scenariusze.

Powiedziałem to już raz i będę powtarzać zawsze: lepszej szefowej nie mogłem sobie wymarzyć.

Wypada mi z całego serca życzyć Pani Dyrektor Stępniak wszystkiego co najlepsze w nowym etapie pracy zawodowej, pociechy z dorastających maluchów.

Po wstępnym okresie oszołomienia całą sytuacją nie mam poczucia, że jest to pożegnanie. Jestem wręcz pewien, że nie raz jeszcze spotkamy się na Społem podczas imprez, wyścigów, spotkań na kawie, że będzie nam dane jeszcze nie raz porozmawiać, a po cichu liczę na, co prawda już w innej formie, współpracę wykorzystując wiedzę Pani Dyrektor, którą zdobędzie w nowym miejscu pracy. Na pewno będę tak, jak do tej pory informował o sukcesach klubu, do których swoją dwunastoletnią cegiełkę Pani Dyrektor również dołożyła i warto o tym pamiętać.

Wszak Społemowcem zostaje się na całe życie.

Michał Jarosławski

wz. Dyrektor Klubu Sportowego „Społem”