Klub Sportowy „Społem” logo

Aktualności

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów zorganizowane w KS Społem i brązowy medal dla Łodzi!

26 lipca, 2022

W dniach 22-24 lipca 2022r na naszym torze kolarskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie klasycznym i bloczkowym. To pierwsza taka impreza organizowana w Łodzi od 1983 roku.

Przede wszystkim był to ogromny wysiłek organizacyjny, by zorganizować zawody na bardzo wysokim poziomie. W trakcie Mistrzostw oraz po ich zakończeniu słyszeliśmy wiele słów uznania za świetnie przygotowany obiekt oraz (mimo przesunięcia części strzelań z soboty na niedzielę z powodu burzy) sprawnie przeprowadzone zawody. Serdecznie dziękujemy Pani Prezydent Hanna Zdanowska za objęcie tej imprezy patronatem oraz Iness Hotel za ugoszczenie zawodników i dostarczenie obiadów na tory KS Społem Łódź.

Warto wspomnieć, że nie było u nas takiej imprezy (na torach otwartych) od ponad 30 lat, co jest tym większą satysfakcją, że Łódź ponownie zajaśniała w kalendarzu zawodów centralnych PZŁucz. Mamy także nadzieję, że od przyszłego sezonu krajowa śmietanka polskiego łucznictwa będzie przybywać do nas częściej. Jednak nie odbyłoby się to bez wspomnianego ogromnego wysiłku, włożonego przez zawodników i sympatyków Sekcja łucznicza KS Społem Łódź.

Lista osób, którym chcielibyśmy bardzo podziękować jest długa, ale w szczególności kierujemy słowa uznania wobec Marka Szafrana i Pana Mirosława Nowaka za organizacyjną pieczę nad przygotowaniami i przebiegiem całych zawodów. Tak samo wobec Pana Mariusza Piątkowskiego, któremu także dziękujemy za fotorelację z zawodów.

Te same słowa uznania kierujemy do pozostałych osób, stanowiących komitet organizacyjny Mistrzostw: Magdaleny Śmiałkowskiej, odpowiedzialnej za oprawę graficzną (plakaty, banery, dyplomy); Tomasza Bochenka za przygotowanie mat łuczniczych; Kamila Siczka za funkcję spikera i kierownika strzelań podczas zawodów.Również Piotrowi Pospiszylowi za przygotowanie chorągiewek, Justynie Poprawie za prowadzenie relacji na bieżąco z zawodów, Kindze Pieczynii za opiekę nad łącznikami w trakcie zawodów.

Bardzo dziękujemy sędzi głównej zawodów: Karolinie Cieślak i jej sztabowi sędziowskiemu (Ewelina Jadczyk, Kinga Klorek, Andrzej Neścior, Małgorzata Sokołowska, Jan Pstrzoch, Kamil Siczek) oraz Konradowi Przesmyckiemu, który umieszczał wyniki na bieżąco w internecie oraz zorganizował transmisję finałów na Youtubie. A także Jakubowi Banaszakowi za opiekę medyczną oraz Panu Romanowi Sputo, za również wspaniałą i bardzo obszerną relację fotograficzną.

Dodatkowym sukcesem tej imprezy jest brązowy medal zdobyty przez męską drużynę KS Społem (Macieja Kowalczyka, Łukasza Nowaka i Wojciecha Poborskiego). W rywalizacji klubowej Społem uplasowało się na 6 miejscu z 19 punktami.