Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

W 2017 świętujemy cały rok!!!

10 stycznia, 2017

logo_90lat_z+éoteRok 2017 jest dla historii naszego klubu rokiem szczególnym. Za datę powstania K.S. „Społem” przyjęło się uważać rok 1927. Łatwo zatem obliczyć, że w 2017 r. obchodzimy jubileusz 90-lecia istnienia. W tym czasie, w historii klubu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń, sukcesów sportowych, inicjatyw społecznych. Przez te 90 lat, jako RKS TUR (w początkach istnienia), K.S. „Spójnia”, K.S. „Sparta”, czy w końcu K.S. „Społem”, istnieliśmy niezmiennie na sportowej mapie Łodzi propagując i zachęcając do uprawiania kultury fizycznej, prowadzenia zdrowego trybu życia, integrując poprzez sport. Przez cały 2017 r., w różnej formie, będziemy przybliżać naszą historię, opowiadać o naszej bogatej przeszłości. Każdego tygodnia, w naszych kanałach społecznościowych, pojawiać się będą trzy stałe cykle tj.

  • Fotka Z Archiwum – przypomnienie fotografii z przeszłości, starych zdjęć dokumentujących ważne wydarzenia w naszej historii.
  • Ale To Już Było – w ramach cyklu przypomnimy ciekawe artykuły na temat  K.S. „Społem”, które pojawiały się w prasie łódzkiej  w ciągu ubiegłych 90ciu lat.
  • Pytanie&Odpowiedzi – na początku każdego tygodnia będziemy zadawać pytanie dotyczące określonych faktów z naszej historii. W każdy poniedziałek pojawi się pytanie i trzy możliwe warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Rozwiązanie zagadki pojawiać się będzie w każdy piątek. Planujemy sporządzić na koniec roku ranking osób udzielających najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Wymienione cykle, które pojawiać się będą systematycznie to jednak nie wszystkie niespodzianki jakie przygotowaliśmy przy okazji obchodów naszego 90lecia. O wszelkich podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.