Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Torowy Puchar Polski na Społem

24 maja, 2019

Po krótkiej przerwie impreza rangi Pucharu Polski wróciła do Łodzi, z czego ogromnie się cieszymy. We czwartek 23.05.2019 odbyła się weryfikacja zgłoszeń i odprawa techniczna.

Pierwszego dnia zawodów można było podziwiać juniorki młodsze/juniorów młodszych w eliminacjach do OMNIUM. Zobaczymy m.in. pojedynki w scratchu, wyścigu tempowym, eliminacjach do sprintu, wyścigu punktowym, wyścigu eliminacyjnym.

Drugiego dnia zawodów zgromadzeni kibice dopingowali zawodników walczących w sprincie drużynowym, keirinie, wyścigu drużynowym na dochodzenie, wyścigu na 2 km, madisonie.
Zawodom towarzyszyła wyjątkowa, rodzinna atmosfera a odkryty tor kolarski i sceneria pobliskiego Parku Helenów dodała imprezie wyjątkowego blasku.

Wszystkim kibicom, entuzjastom kolarstwa dziękujemy za odwiedziny i za głośny doping.

Impreza jest dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Jakub Lewandowski zwyciężył w bardzo wymagającej konkurencji Omnium, a na drugim stopniu podium stanął w konkurencji wyścigu na 2000 m. Natalia Wężyk zajęła drugą pozycję w kierinie, a potem wraz z Julią Marciniak wywalczyła trzecie miejsce w sprincie drużynowym.