Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Społemowe strzelanie na 100lecie odzyskania niepodległości

18 grudnia, 2018

10 listopada 2018 r., przy finansowym wsparciu miasta Łodzi, świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowaliśmy na sportowo zapraszając wszystkich chętnych do udziału w zawodach strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Zawody naturalnie wpisały się w szereg aktywności z okazji tego święta w których można było uczestniczyć w naszym mieście.Celem zawodów było uczczenie Święta Niepodległości, wyłonienie najlepszych strzelców oraz rozpropagowanie sportu strzeleckiego wśród mieszkańców Łodzi.

Zawody odbyły się na tzw. odkrytej strzelnicy 50 m Klubu Sportowego „Społem” w konkurencji karabinu sportowego (10 strzałów do tarczy sportowej  50/20). Każdy zawodnik miał 10 minut na oddanie serii. W zawodach wzięli udział wszyscy chętni sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich w wieku od 12 lat. Wyniki poszczególnych zawodników stanowiły sumę wartości przestrzelin w polu punktowym tarczy. Przy równej ilości punktów kolejność była ustalana według przepisów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, osobno dla kobiet i mężczyzn.

Nagrody wręczono osobno dla kobiet i mężczyzn tj. za miejsca I-III puchary oraz specjalne vouchery/wejściówki na strzelnicę Społem (pakiety szkoleniowe), I-VI dyplomy oraz upominki od Urzędu Miasta Łodzi. W zawodach wzięło udział 83 mężczyzn i 27 kobiet. Łącznie w zawodach wzięło udział 110 uczestników.

W przerwie od sportowych emocji można się było posilić gorącym żurkiem, kawą, herbatą.

W zawodach obowiązywały aktualne przepisy bezpieczeństwa, przepisy strzeleckie oraz regulamin zawodów.