Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Niepodległościowe strzelanie na Społem

22 listopada, 2017

11 listopada 2017 r., przy finansowym wsparciu miasta Łodzi, świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowaliśmy na sportowo zapraszając wszystkich chętnych do udziału w zawodach strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

Zawody odbyły się na tzw. odkrytej strzelnicy 50 m Klubu Sportowego „Społem” w konkurencji karabinu sportowego (10 strzałów do tarczy sportowej  50/20). Każdy zawodnik miał 10 minut na oddanie serii. W zawodach wzięli udział wszyscy chętni sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich w wieku od 12 lat. Wyniki poszczególnych zawodników stanowiły sumę wartości przestrzelin w polu punktowym tarczy. Przy równej ilości punktów kolejność była ustalana według przepisów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, osobno dla kobiet i mężczyzn.

Do pomocy przy organizacji zawodów zaangażowała się Jednostka Strzelecka 1257 Łódź (Związek Strzelecki „STRZELEC”).

Nagrody wręczono osobno dla kobiet i mężczyzn tj. za miejsca I-III puchary, I-VI dyplomy oraz upominki od Urzędu Miasta Łodzi. W zawodach wzięło udział 75 mężczyzn i 27 kobiet. Łącznie w zawodach wzięło udział 102 uczestników.

W zawodach obowiązywały aktualne przepisy bezpieczeństwa, przepisy strzeleckie oraz regulamin zawodów.

W przerwie od sportowych emocji można się było posilić gorącą grochówką. Frekwencja jak zwykle dopisała. Zapraszamy za rok!!

[materiał opracował Michał Jarosławski – Sekretarz Klubu Sportowego „Społem”]

Wyniki kat. kobiety i kat. mężczyźni