Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Święto Roweru z wyścigiem Warszawa Łódź w tle

28 czerwca, 2017

plakat 2Już 2 lipca na obiektach Klubu Sportowego „Społem” oraz w pobliskim Parku Helenów odbędzie się Dzień Roweru – impreza dla wszystkich entuzjastów roweru jako najbardziej ekologicznego środka transportu. Warto zatem przybliżyć to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie:

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Warszawa – Łódź

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 Warszawa – Łódź jest wydarzeniem umieszczonym w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Jest to jednodniowa impreza kolarska. Zawodnicy do rywalizacji na ok. 180 km trasie wystartują w Warszawie spod Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, a finał rozegra się na torze kolarskim Klubu Sportowego „Społem” w Łodzi (ul. Północna 36).

Do uczestniczenia w wyścigu zaproszone zostały wszystkie ekipy kolarskie z kraju. Ich stawkę uzupełnią zawodnicy z Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Francji, Kolumbii, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Włoch, Słowacji. Pozwoli to zgromadzić na starcie ok. 100 zawodników oraz 100 osób towarzyszących, ekip, trenerów , co uatrakcyjni  wydarzenia dla kibiców.

W trakcie trwania wyścigu, przed przyjazdem kolarzy na metę, na naszym torze odbędzie się rodzinny, ekologiczny piknik kolarski dla mieszkańców województwa łódzkiego połączony z zawodami dla najmłodszych uczestników,  mistrzostwami rowerów miejskich, warsztatami i konkursami.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 Warszawa – Łódź jest  prestiżową imprezą, w której startują najlepsi kolarze z Polski oraz ekipy z zagranicy. Swą formułą nawiązuje do wyścigu Paryż – Roubaix.

Partnerem wyścigu kolarskiego jest BMW. Wyścig będzie prowadziła kolumna samochodów elektrycznych. Będzie też możliwość odbycia jazd testowych z serii BMW i3 (Range Extender), który przyspiesza do setki w 7,9 s i ma zasięg 150km.

Dzień Roweru

Kolarze z Nadarzyna wyjadą ok. godziny 12:00. By wypełnić czas oczekiwania na zawodników, którzy finiszować będą na społemowym torze kolarskim na obiektach klubu zorganizowanych zostanie szereg atrakcji. Jesteśmy znani przede wszystkim z dostarczania sportowych emocji, zawodów rozgrywanych w duchu fair play i dobrej zabawy. Zaproponujemy wszystkim dzieciakom i młodzieży między 3 a 14 rokiem wyścigi kolarskie w podziale na sześć kategorii wiekowych. (sprawdzajcie to miejsce by zaznajomić się z regulaminem, na który nanoszone są ostatnie poprawki). Zapisy na wyścigi najmłodszych rozpoczną się już od godz. 13:00 w pawilonie kolarskim, w odpowiednio oznaczonym miejscu. Start zawodów planowany jest na godzinę 14:15. plakat 1

Oficjalne otwarcie pikniku nastąpi o godzinie 14:00. Dzięki chęci Rowerowej Łodzi włączenia się we współtworzenie tego dnia tzw. Masa Krytyczna zorganizuje przejazd wszystkich chętnych rowerzystów z Pasażu Schillera do Klubu Sportowego „Społem” (przejazd w godzinach 14:00 – 15:00).

Razem z zapisami dzieci i młodzieży prowadzone będą także zapisy na Pierwsze Torowe Mistrzostwa Polski w Jeździe na Rowerach Miejskich. W czerwcowe weekendy prowadziliśmy treningi przygotowawcze do udziału w mistrzostwach. 2 lipca będzie ostatnia możliwość zaznajomienia się ze specyfiką toru kolarskiego i przekonaniem się jak zachowuje się rower miejski na profesjonalnym torze kolarskim. Bezwzględne wymogi, które trzeba spełnić to: pełnoletniość, własny kask rowerowy, zaznajomienie się z regulaminem oraz podpisanie niezbędnych dokumentów, wpisanie się na listę startową. Początek rywalizacji ok. 18:15 do 19:30. Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe koszulki Mistrzów Polski.

Ponadto grupa Bicykle.pl zaprezentuje pierwsze ewolucje bicyklowe oraz szkolenia w jeździe. Każdy, zarówno dorośli jak i dzieci, będzie mógł się przejechać na bicyklu.

Muzeum Historii Miasta Łodzi w pawilonie kolarskim przygotuje wystawę poświęconą historii łódzkiego kolarstwa oraz sportu w Parku Helenów.

Piknik „EkoŁódź – Czyste Miasto”

Podczas Dnia Roweru Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi zorganizuje w Parku Helenów zabawy taneczne i zabawy promujące ekologię, konkurs plastyczny. Animatorzy zaproszą dzieci do puszczania baniek mydlanych, przeciągania liny i zabaw z chustą. Szereg atrakcji przygotują MPO, WORD i Policja. Specjalne stoisko przygotuje łódzka Straż Miejska – będzie stoisko sekcji ekologicznej i Animal Patrol oraz dwuosobowy patrol konny. Strażnicy będą nieodpłatnie znakować rowery i uczyć najmłodszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci będą mogły pozjeżdżać z dmuchanego zamku oraz zwiedzić śmieciarkę. Chętni otrzymają sadzonki roślin. Przewidziane są zabawy, gry, konkursy, quizy. Wszystko to utrzymane będzie w duchu nauki o ekologii.

W trakcie pikniku zostaną także zorganizowane Mistrzostwa Łodzi w grę w kapsle. Na ścieżce przygotowane zostaną 3 tory o określonej adekwatnie do kolorów pojemników do selektywnej zbiórki – powiedziała Joanna Miernik z firmy EM-Fun, która przygotuje mistrzostwa Łodzi w grę w kapsle. Podczas wyścigu zawodnicy będą pstrykać po kolei swój kapsel. Wylot kapsla za trasę powoduje automatyczny powrót na miejsce startu. Zawodnicy pokonują przeszkody z odpadów odpowiednich do kolorów pojemników. Wygrywa ta rodzina, która pierwszy swoim kapslem pokona wyznaczoną trasę z najlepszym czasem. Trasa wyścigu będzie miała jednak przeszkody: kamienie, piasek, odpady bądź woda. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, zaś zwycięzcy dostaną nagrody specjalne. Przygotowaniem Mistrzostw Łodzi w grę w kapsle zajmie się firma EM-Fun.

Finałem wszelkich rowerowych atrakcji będzie Polówka – kino pod gwiazdami (między 20:00 – 22:00).

Oficjalny folder wyścigu

O wyścigu napisali:

Aleksandrów Łódzki

TVP 3

Dziennik Łódzki

Ptak Warsaw Expo

Konstantynów Łódzki

Miasto Łowicz

Carrefour Polska

Łowiczanin.info

Miasto Brzeziny

Onet Łódź

TuŁódź.com

Onet Sport

Gmina Brójce

[Materiał opracował Michał Jarosławski – Sekretarz Klubu Sportowego „Społem”]

Impreza współfinansowana przez:

Logo Carreofur ZNAK

mazowieckie

     mazowieckie-page-001520px-POL_powiat_brzeziński_COA.svg

     herb łowiczaHERB Gminy Styrków

http://www.rzgow.pl/

   Nadarzyn

        Document-page-001(2)

lowickieherb powiatu łowickiego 640

     Drukowaniebrzeziny-logo-nowe

promuje łódzkie_pl

   herb_podpis_centralnie

     Prezydent Miasta Lodzi Hanna Zdanowskaexpo2022

Partnerzy:

 

logo browar darkredlogo bmw

nextbike

           logo-word-lodz

grot

         zwik-300x164

 

łódzka woda najlepsza

    pzkol       logo_OZKol_na krzywych_ok-page-001

       logo pikniku

 

NewTVP_SPORT    logo_spolem_na krzywych_ok-page-001ptak warsaw expoTVP INFOTVP3_Lodz_podst-page-0012000px-TVP_logo.svgrowerowa-lodz-45x30-page-001gatta