Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

Karabinowe dziewczyny w formie

27 kwietnia, 2017

Podczas pierwszej rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym, który odbył się we Wrocławiu 20-23.04.2017 nasze zawodniczki potwierdziły wysoką formę. Agnieszka Nagay w kategorii seniorek, w konkurencji karabinu sportowego 3×20 zajęła pierwsze miejsce. Tuż za podium uplasowała się Kasia Komorowska. Z kolei w tej samej konkurencji, wśród juniorek z drugiego najlepszego wyniku cieszyła się Klaudia Buczek. Agnieszka Nagay do zwycięstwa w ksp 3×20 dołożyła trzecie miejsce w karabinie pneumatycznym 40 strzałów seniorek. Agnieszka zwyciężyła także w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc, w której to konkurencji Kasia Komorowska ponownie uplasowała się na czwartym miejscu. Wśród juniorek, w kategorii karabinu sportowego 60 strzałów leżąc, na najniższym stopniu podium stanęła Klaudia Buczek. Gratulujemy dziewczynom i trenerom Tomaszowi Łukaszewskiemu i Grzegorzowi Pietrzykowi.

W szweckim Öckerö odbyła się druga runda kwalifikacyjna SIUS European Youth LEAGUE – regionu północnego (21-23.04.2017). W składzie drużyny karabinu pojawiła się zawodniczka K.S. „Społem” – Roksana Sobczyk (oprócz Roksany do składu weszła także Weronika Bykowska z TKS LOK Tarnów oraz Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn).  W pistolecie Polskę reprezentowali: Weronika Paszek z STŚ Tychy, Jakub Rabczuk z Gwardii Zielona Góra oraz Kacper Jurasz z Kaliber Białystok.
Po dwóch dniach zmagań w karabinie drużyna zajęła piąte miejsce, a w pistolecie drugie. Dało to drużynie broni krótkiej kwalifikacje do październikowego finału w Chorwacji. [za pzss.org.pl]