Klub Sportowy „Społem” - Łódź - ul. Północna 36 logo

Aktualności

2 lipca 2017 – Dniem Roweru

03 czerwca, 2017

dzień roweru II2.06.2017 r. na torze kolarskim naszego klubu odbył się briefing z dziennikarzami łódzkich mediów dotyczący ogłoszenia 2 lipca 2017 r. Dniem Roweru. Będzie to prawdziwe rowerowe święto połączone z ekologicznym piknikiem na obiektach Klubu Sportowego „Społem” oraz Parku Helenów w oczekiwaniu na przyjazd zawodowych kolarzy, którzy tego samego dnia będą się ścigać w jednodniowym Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim EXPO 2022 Warszawa – Łódź. Metą wyścigu będzie tor Klubu Sportowego „Społem”. Jedną z atrakcji dla dzieci w wieku 3-14 lat będą wyścigi kolarskie na torze.

Podczas pikniku odbędą się także pierwsze Torowe Mistrzostwa Polski w Jeździe na Rowerach Miejskich. Wyścigi te będą dostępne jedynie dla osób pełnoletnich wyposażonych w rowerowy, sztywny kask. Każdy chętny wzięcia udziału w mistrzostwach musi wcześniej zgłosić się do tzw. sesji treningowej na torze.Osoby bez treningu nie zostaną dopuszczone do udziału w mistrzostwach. Treningi odbywać się będą w każdą niedzielę czerwca w godzinach 10:00 – 12:00 na torze K.S. „Społem” pod okiem instruktora. Przed przystąpieniem do treningu trzeba obowiązkowo wypełnić niezbędne dokumenty. Firma Nextbike dostarczyła dzień rowerujuż do siedziby klubu 10 rowerów miejskich, które czekają na chętnych wzięcia udziału w treningu.

W konferencji udział wzięli Mariusz Goss Dyrektor Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi, Arkadiusz Jałowski Prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi, Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej, przedstawiciele Wydziały Gospodarki Komunalnej, którzy opowiadali o Mistrzostwach Polski w grę w kapsle oraz Michał Jarosławski Sekretarz Klubu Sportowego „Społem”.

Zapowiada się rowerowe święto jakiego Łódź jeszcze nie widziała.

Materiał Radio Parada

Materiał TV TOYA

Informacja Urzędu Miasta Łodzi

Materiał Radia ESKA

[zdj. uml.lodz.pl]

Materiał opracował Michał Jarosławski Sekretarz Klubu Sportowego „Społem”.